Zawodnicy Chrobrego wystąpili w Bydgoszczy i Ślesinie

Nie próżnują zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy jak zwykle w okresie wakacyjnym biorą udział w licznych turniejach szachowych. W ostatnich dniach wystąpili oni w Bydgoszczy i Ślesinie.

W dniach 24.06-2.07 odbył się w Bydgoszczy VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Lecha Kaczyńskiego w Bydgoszczy. W turnieju OPEN A (ELO>2000; 9 rund tempem 90’/40+30’+30″) Narodowy Bank Polski, w stawce 72 uczestników Krzysztof Chojnacki był 22.

Wyniki turnieju

Natomiast w sobotę, 1.07 odbył się w Ślesinie XII Ślesiński Festiwal Szachowy (7 rund tempem 8’+3”). W stawce 148 uczestników w pierwszej „10” zameldowało się dwóch naszych reprezentantów: Karol Stanisławski, który w klasyfikacji generalnej był piąty, wśród juniorów do lat 18 uplasował się na pozycji drugiej oraz Krzysztof Nawrocki, który w „generalce” był siódmy, zaś w grupie ELO 1301-1500 okazał się najlepszym. W dodatkowych klasyfikacjach na miejscach medalowych rywalizację zakończyli:

Grupa ELO 1301-1500: Dawid Deptuła – 2

Junior do lat 10: Adam Górecki – 3

Wyniki turnieju

Tego samego dnia odbył się turniej drużynowy (7 rund tempem 5’+2”). W stawce 28 czteroosobowych zespołów LKS Chrobry Gniezno w składzie Mirosław Sobczak, Andrzej Józefczak, Krzysztof Nawrocki (II m. na 3 szachownicy), Tomasz Nawrocki, uplasował się na miejscu 6. 

Wyniki turnieju drużynowego

Foto nadesłane przez Krzysztofa Nawrockiego