Zawodnicy Chrobrgo wystąpili w Wałczu i Skórzewie

Jak już informowaliśmy w weekend 14-15 grudnia zawodnicy Chrobrego wystąpili w kilku turniejach szachów szybkich. Dziś kolejne doniesienia o wynikach naszych reprezentantów.

W sobotę, 14 grudnia dwóch naszych juniorów zagrało w Wałczu, a relację z tej imprezy nadesłała Monika Butyrowska:

W dniu 14.12.2019 na terenie MOSiR w Wałczu odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy „Szachiści grają dla Polonii”, który został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w czasie 10’+5″ na ruch. W organizacji turnieju siły połączyły dwa podmioty: UKS Skoczek Choszczno i MOSiR Wałcz a sędzią był pan Andrzej Ciesiński.
 
Jednym z głównych celów było pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia polskich dzieci (lub Polonii) mieszkających poza granicami naszego państwa na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy ,,Wakacje z szachami 2020″. Ponadto czterech najlepszych zawodników do lat 12 (2 najlepszych chłopców i 2 najlepsze dziewczynki) uzyskało prawo udziału w turnieju ,,Finał Akcji w Parlamencie RP”. Natomiast LKS Chrobry Gniezno był reprezentowany przez dwóch naszych zawodników: Marcela Butyrowskiego i Stasia Borkowskiego. Marcel zajął 1 miejsce a Stasiu 8 miejsce.

Wyniki turnieju

 

Natomiast w niedzielę,15 grudnia w Skórzewie w 9-rundowym VII Gwiazdkowym Turnieju Szachowym KS Korona Zakrzewo (P 10’+4″) wystąpiło dwóch zawodników Chrobrego. Krzysztof Raczyński ukończył rywalizację na miejscu 4, zaś Witold Lewandowski na 21.

Wyniki turnieju