Zimowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora MOK – wyniki i zdjęcia

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 lutego b.r. w salach Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano Zimowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora MOK. Przeznaczony był on dla amatorów oraz dzieci uczęszczających na zajęcia szkółki szachowej.

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 lutego b.r. w salach Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano Zimowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora MOK. Przeznaczony był on dla amatorów oraz dzieci uczęszczających na zajęcia szkółki szachowej. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w zależności od posiadanej kategorii szachowej. W grupie A (dla posiadaczy IV i III kategorii) zwyciężył Samuel Kostecki z UMKS Na Pięterku Poznań z dorobkiem 5,5 punktów z 7 partii przed gnieźnianami – Tomaszem Orczykowskim i utalentowanym juniorem Wojciechem Doberschützem (obaj po 5 punktów). Natomiast w grupie B (dla zawodników z V kategorią oraz nie posiadających kategorii szachowej) pewne zwycięstwo odniósł gnieźnianin Tadeusz Orczykowski – 10,5 punktów (z 11 partii) i wyprzedził Mikołaja Nowaka z SP 46 Poznań – 9 punktów oraz juniora Piotra Kamińskiego z Gniezna – 7,5 punktów. W sumie w imprezie, którą sprawnie sędziowali Piotr Przybylski i Emil Wiśniewski, udział wzięło 45 miłośników „królewskiej gry”.

 

Zobacz także:

Zimowy Turniej Klasyfikacyjny Gniezno luty 2011r. – zdjęcia

Zimowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora MOK – wyniki turnieju A

Zimowy Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Dyrektora MOK – wyniki turnieju B