Zimowy turniej szachowy dla dzieci

W sobotę, 20 lutego b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy z cyklu otwartych turniejów szachowych dla dzieci. Wzięło w nim udział dwadzieścioro sześcioro uczniów gnieźnieńskich szkół podstawowych i dwoje przedszkolaków. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Wojciech Doberschütz, który wygrywając wszystkie partie wyprzedził Jakuba Pogodzińskiego i Szymona Dopierałę.

Na kolejnych miejscach w pierwszej 10 uplasowali się: Filip Maryńczak, Marcel Nowakowski, Marek Nawrocki, Karol Nawrocki, Piotr Kamiński i Maciej Kajdaniak. W klasyfikacji dzieci do lat 10 triumfował Jacek Chmielewski, przed Kacprem Gumiennym i Pawłem Tomczykowskim. Najlepszą w gronie sześciu dziewczynek okazała się Monika Pietruszewska. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Organizatorem turnieju, oprócz Miejskiego Ośrodka Kultury był klub szachowy Chrobry Gniezno, a fundatorem nagród rzeczowych firma PAROC.

Jednocześnie miło nam poinformować, że Miejski Ośrodek Kultury tworzy nową grupę szkółki szachowej dla początkujących. W związku z tym prosimy wszystkie dzieci gnieźnieńskich szkół podstawowych zainteresowane nauką gry w szachy o przybycie na zajęcia do MOK-u. Odbywają się one pod fachowym okiem instruktora w każdy wtorek w godzinach 17.00-19.00 w sali 402. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!