Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury zakończony!

W sobotę i niedzielę, 16 i 17 marca b.r. w auli Miejskiego Ośrodka Kultury rozegrano Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora gnieźnieńskiego MOK-u. Wzięło w nim udział blisko 30 zawodników z Gniezna, Poznania, Konina i Kostrzyna Wielkopolskiego, którzy rywalizowali w dwóch grupach turniejowych, w zależności od posiadanej kategorii szachowej. W 7-rundowym turnieju grupy A, dla zawodników z przynajmniej IV kategorią zwycięstwo z dorobkiem 6 punktów odniósł niepełna 11-letni Jacek Miętkiewicz z UKS Smecz Konin, który wyprzedził Marka i Karola Nawrockich z Chrobrego Gniezno – obaj po 5,5 punktów. Natomiast w 6-rundowym turnieju grupy B, dla zawodników z V kategorią lub bez kategorii, bezapelacyjne zwycięstwo z kompletem 6 punktów odniósł Krzysztof Matysiak z Gniezna, wyprzedzając Adama Staweckiego z Gimnazjum nr 35 w Poznaniu – 3,5 punktów oraz Szymona Walkowiaka z Chrobrego Gniezno – 3 punkty.

Turnieje, które sprawnie sędziował Piotr Przybylski, były okazją do zdobycia kategorii szachowych. Skorzystali z niej: Jan Kukorowski i Kamil Krasiński – III kategoria, Krzysztof Matysiak – IV kategoria, Aleksander Łepski, Adam Stawecki i Maria Kamińska – V kategoria.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Zimowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora MOK Grupa A – Gniezno, 16 i 17.03.2013 r.

Szczegółowe wyniki Zimowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora MOK Grupa B – Gniezno, 17.03.2013 r.

Zdjęcia z Zimowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora MOK Grupa A i B – Gniezno, 16 i 17.03.2013 r.