„Złota Wieża” ponownie zdobyta!

W sobotę, 30 kwietnia b.r. w restauracji „Europejska” odbył się 64. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju o „Złotą Wieżę”, który stanowi Drużynowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W gronie 8 czteroosobowych (2 seniorów, junior do lat 18 i kobieta) zespołów, reprezentujących poszczególne powiaty naszego województwa wystąpiła ekipa Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w formule szachów szybkich tempem 10 minut + 3 sekundy za ruch. Po raz kolejny nasi szachiści okazali się bezkonkurencyjni, pewnie wygrali wszystkie mecze i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju wojewódzkim uzyskali awans do finału ogólnopolskiego. Punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki – 7, Jan Wojdak – 7, Karol Stanisławski – 7, Zuzanna Szeląg – 6 (wszyscy z 7 partii).

Podczas otwarcia imprezy, Przewodniczący Zrzeszenia Wojewódzkiego LZS i jednocześnie poseł na sejm RP Tadeusz Tomaszewski w towarzystwie wiceprezesa Chrobrego Gniezno Mirosława Sobczaka wręczył zasłużonym zawodnikom oraz działaczom LKS Chrobry Gniezno pamiątkowe medale z okazji 75-lecia zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W ceremonii zakończenia uczestniczył radny miejski i przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Stanisław Dolaciński, który wręczył triumfatorom zawodów puchary, medale i dyplomy.

Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach

Foto z imprezy autorstwa Krzysztofa Szeląga

Szczegółowe wyniki turnieju