Złoty i srebrny medal naszych młodzików w Mistrzostwach Wielkopolski!

W weekend, 26-28 maja b.r. rozegrano w Skorzęcinie Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Młodziczek (9 rund tempem 30’+30”). Uczestniczyli w nich młodzi adepci królewskiej gry, którzy uzyskali awans w kwietniowych półfinałach Mistrzostw Wielkopolski. W turnieju chłopców, w stawce 35 uczestników triumfował Adam Górecki przed Franciszkiem Błochowiakiem – po 8 punktów. Obaj uzyskali awans do wrześniowych Mistrzostw Makroregionalnych, które odbędą się w nadmorskich Łazach. Na 34 miejscu rywalizację zakończył Jan Sławiński.

Natomiast w klasyfikacji dziewcząt, w stawce 19 uczestniczek Alicja Trojanowska uplasowała się na miejscu piątym z dorobkiem 5,5 punktów. Tym samym uzyskała awans do Mistrzostw Makroregionalnych, a jednocześnie wypełniła normę na III kategorię szachową.

Sędzią głównym mistrzostw był Szymon Banach.

Wyniki turnieju C 9

Wyniki turnieju D 9

Zdjęcia z turnieju

Zdjęcia z ceremonii zakończenia autorstwa Łukasza Góreckiego