Zmagania juniorów w Łazach zakończone

W ciągu ostatnich 10 dni odbyły się w nadmorskich Łazach dwa mistrzowskie turnieje przeznaczone dla młodych szachistów. Wzięło w nich udział trzech reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego.

W dniach 1-3 października odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, w których udział wzięli zawodnicy z roczników 2013, 2012 i 2011 z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W 7-rundowym turnieju rozegranym tempem P 60’, w stawce 36 uczestników Michał Górecki był 2, zaś Iwo Maciejewski 10. Ten ostatni wypełnił normę na III kategorię.

Wyniki MMM

Zdjęcia nadesłane przez Łukasza Góreckiego

Natomiast w dniach 4-10 października młodzi adepci królewskiej gry rywalizowali w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików (9 rund tempem 90’+30”). W grupie chłopców do lat 11 (C 11, w której awans uzyskiwało 4 zawodników), w stawce 19 osób Michał Górecki był 7, zaś w grupie do lat 9 (C 9, w której rywalizowało 16 zawodników, a awans uzyskiwało 6) Iwo Maciejewski zakończył zawody na miejscu 8, zaś Jan Szeszycki na 12.

Grupa C 11

Grupa C 9

W towarzyszącym mistrzostwom turnieju szachów błyskawicznych (11 rund tempem 3’+2”) w stawce 53 uczestników Michał Górecki był 22 (drugi wśród juniorów do lat 11), zaś Iwo Maciejewski 50.

Wyniki turnieju błyskawicznego

Zdjęcia nadesłane przez Łukasza Góreckiego