Złoty medal Zuzanny Szeląg w Finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Od 16 do 20 czerwca dziewięcioro juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego uczestniczyło w rozgrywanych w Żerkowie Finałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach. Oprócz medali, celem młodych adeptów szachów był awans do wrześniowych mistrzostw międzywojewódzkich. Uczestnicy podzieleni zostali na grupy wiekowe i rozegrali po dziewięć partii.

Duży sukces odniosła Zuzanna Szeląg, która w grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) zgromadziła 7 punktów i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Tym samym potwierdziła swoje spore już umiejętności oraz prymat w swojej grupie wiekowej wśród wielkopolskich szachistek. Pewny awans do mistrzostw międzywojewódzkich, który uzyskiwała pierwsza „10” w każdej grupie zdobyli także Piotr Kamiński w grupie chłopców do lat 13 (C 13) oraz Szymon Banach w grupie do lat 18 (C 18), którzy uplasowali się na miejscu 9. Być może w gronie awansujących znajdzie się także kilkoro spośród pozostałych zawodników Chrobrego, którzy zajęli miejsca na początku drugiej „10”: w grupie dziewcząt do lat 9 (D 9) Dorota Doberschütz zajęła miejsce 14; wśród chłopców do lat 11 (C 11) Antoni Kamiński zakończył turniej na pozycji 14;  w grupie do lat 13 (C 13) Wojciech Doberschütz był 13; w grupie do lat 15 (C 15) Karol Nawrocki uplasował się na miejscu 14, zaś jego brat Marek na 19. W grupie chłopców do lat 9 (C 9) Krystian Obara był 31. Może się tak stać z powodu gry w niektórych grupach zawodników posiadających uprawnienia do udziału w przyszłorocznych Finałach Mistrzostw Polski Juniorów. Zawodnicy ci, pomimo zajęcia czołowych lokat w Żerkowie, nie blokują miejsc uprawniających do awansu pozostałym juniorom. Ostateczna lista awansujących zostanie wkrótce podana w oficjalnym komunikacie Wielkopolskiego Związku Szachowego.

 

Opiekunem i trenerem gnieźnieńskich juniorów w Żerkowie była Jagoda Gołek.

Udział młodych zawodników Chrobrego w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów był współfinansowany przez Urząd Miasta Gniezna.

Zobacz także:

Oficjalne wyniki w grupach:

C 9

C 11

C 13

C 15

C 18

D 9

D 11

Zdjęcia z Żerkowa