Zuzanna Szeląg mistrzynią makroregionu!

W dniach 15-22 września b.r. czworo juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego (którzy uzyskali awans z czerwcowych mistrzostw Wielkopolski) uczestniczyło w rozgrywanych w Żerkowie Mistrzostwach Makroregionu Juniorów.

Duży sukces odniosła Zuzanna Szeląg, która w grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) z dorobkiem 6,5 punktów wywalczyła złoty medal. Tym samym Zuzanna wywalczyła upragniony awans do przyszłorocznego finału mistrzostw Polski juniorek do lat 12. Udanym występem w Żerkowie nasza zawodniczka potwierdziła spore już umiejętności. Zuza musi jednak mieć świadomość, że poziom reprezentowany przez uczestników finału mistrzostw Polski jest bardzo wysoki, zaś o każdy punkt będzie niezmiernie trudno. Tym samym, warunkiem sukcesu jest jej solidne przygotowanie do mistrzostw oraz jeszcze większe zaangażowanie, zarówno podczas treningów jak i w trakcie rozwiązywania zadań w domu. W Żerkowie awansu do finału nie udało się uzyskać jej klubowym kolegom: w grupie chłopców do lat 11 (C 11) Antoni Kamiński zgromadził 3,5 punktów i zakończył rywalizację na miejscu 14; w grupie do lat 13 (C 13) Piotr Kamiński wywalczył 4,5 punktów i uplasował się na pozycji 12, zaś w grupie do lat 17 (C 17) Szymon Banach po zdobyciu 2,5 punktów zakończył rywalizację na miejscu 11. Opiekunem gnieźnieńskich juniorów w Żerkowie była Jagoda Gołek.

Udział juniorów Chrobrego w mistrzostwach makroregionu był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki w grupach:

D 11

C 11

C 13

C 17

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga